ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8505004
*
nr 850 5004
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 156 cm, längd: 66 cm
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2013
kl 19:10:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/8 21:55:35
1
5.000 kr
30/9 08:57:48
2
5.200 kr
30/9 18:12:34
3
Vinnande bud
- Klassiska
30 sep
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi svenskt och utländskt måleri, silver, 1900-talsdesign av Arne Jacobsen, Yngve Ekström, Berndt Friberg, Svenskt Tenn, Georg Jensen, Stig Lindberg, Lisa Larson, Wiwen Nil ...
Läs mer om Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs mer om Klassiska
nr 850 5004
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 156 cm, längd: 66 cm
Utrop: | 6.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/8 21:55:35 | 1 | 5.000 kr |
30/9 08:57:48 | 2 | 5.200 kr |
30/9 18:12:34 | 3 | Vinnande bud |
- Klassiska
30 sep
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi svenskt och utländskt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av Arne Jacobsen, Yngve Ekström, Berndt Friberg, Svenskt Tenn, Georg Jensen, Stig Lindberg, Lisa Larson, Wiwen Nil ...Läs mer om Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02